14 Eylül 2018

GPG

YENİ BİR YOLA ÇIKIYORUM…   

Yurtiçi piyasalar geride kalan dört seneyi öngörülmesi kolay olmayan sürpriz dalgalanmalar ile geçirdi. Bu yüksek volatilite de tasarruf sahiplerinin karar almasını güçleştirdi.

Döviz tabanlı seçenekler yılın ilk sekiz ayında mutlak getiri şampiyonu olurken borsa ve tahvil son on beş senenin en büyük negatif ayrışmasına sahne oldu.

Hangi varlık grubu daha iyi kazandırıyor sorusunu referans alarak geleceğe fal açarsak kuşkusuz döviz tabanlı seçenekler öne çıkıyor.

Gelin görün ki geçmiş getiri performansları gelecek için garanti belgesi olmuyor. Hayli pahalı hale gelmeleri bu cephe için önümüzdeki dönemin en büyük risk kaynağı.

Hangisi ucuz derseniz tereddütsüz borsa ve tahvil fiyatları öne çıkıyor. Ancak küresel bir daralma parkuru yaklaşırken güvenle bu cepheye yönelmek ne kadar rasyonel bu da tartışılır.

Bu nedenle tasarrufları verimli bir biçimde değerlendirmek için her seçenekten yararlanmak belirli aralıklar ile ağırlıklarını değiştirmek her şeyden önce portföylerde denge mekanizmasına öncelik vermek gerekiyor.

İşte ben de tam olarak bu ihtiyaca cevap üretmek amacı ile tüm banka ve yatırım kuruluşlarından saat 09:00 – 13:00 satın alabileceğiniz GPG‘nin ( Gedik Portföy Birinci Değişken Yatırım Fonu ) sorumluluğunu almak başka bir deyişle ateşten gömleği bizzat giymek istedim.

Finansal piyasalarda kar veya zarara neden olan fikirler değil kararlardır.

Karar alma yükünden kurtulmak ve düşük risk profili ile istikrarlı ama ölçülü getiri sağlamak istiyorsanız GPG ilginizi çekebilir.

Herhangi bir taahhüt veya garanti içermemekle birlikte düzenli olarak mevduat faizinin üzerinde getiri hedefleyecek bu yatırım fonunda amacım benimle yola çıkanların güvenini boşa çıkarmamak olacak.

Pusula geri plana düşmekle birlikte yoluna devam edecek.

Meslek hayatımın son döneminde önceliğim GPG olacak.

GPG hakkında kapsamlı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilir bilgi almak için Gedik Çankaya ile ( 312 438 27 00 cankaya@gedik.com ) irtibata geçebilirsiniz.

https://www.gedikportfoy.com.tr/yatirim-fonlarimiz/gedik-birinci-degisken-fon-gpg

Eral Karayazıcı

Gedik Portföy Fon Yönetim Müdürü