8 Temmuz 2018

Tiptronic Portföy

Bir yandan tasarruflara yön verirken sürecin içinde rol almak bir yandan da profesyonel destek sağlamak isteyenler için tiptronic portföy yönetimi hizmeti tasarladık.

NEDEN TIPTRONIC ?

Aşağıda önerdiğimiz strateji bandı fabrikasyon değil. Artık her yatırımcı kendi tercih kriterlerini oluşturarak tasarruflarında hangi finansal enstrümanın minimum ve maksimum hangi ağırlık ile yer alacağına kendisi karar verebiliyor.

Önerilen Strateji Bandı   Minimum Maksimum
Hisse Senedi 0 % 40 %
Döviz 0 % 40 %
Emtia 0 % 40 %
Devlet Bono & Tahvili 0 % 40 %
Repo , Mevduat , BPP 0 %  40 %
Özel Sektör Bono & Tahvili 0 % 40    %

*Hedge amaçlı VIOP kullanılır

Yatırımcı tercih etmediği seçeneği ( ilgili satırı silerek ) tamamen devre dışı bırakabileceği gibi, dilediği zaman strateji bandı alt üst sınırlarında değişikliğe giderek, satır ekleyip çıkartarak portföyünü biçimlendirebiliyor.

Başka bir deyişle yönetim sürecine katılabiliyor. Ancak hangi hisse senedi hangi tahvil veya hangi döviz alınacak detayı ile uğraşmıyor, bunu bize bırakıyor.

TPY NEYE YATIRIM YAPIYOR ?

Strateji bandında yer verilen tüm finansal seçeneklere belirtilen limitler dahilinde yatırım yapabiliyor. Tercihler hangi enstrüman ne oranda ağırlık kazanmayı hak ediyorsa bu doğrultuda gerçekleşiyor. Strateji bandında bulunan tüm varlıklara eşit mesafede durup alınabilir dedirten varlıklara strateji bandı üst sınırının ¼ ‘ü ağırlığı ile, iskonto oluştuğunda ½,  aşırı iskonto oluştuğu düşünüldüğünde ise ise strateji bandının üst sınırı ağırlığında yatırım yapılıyor.

TPY’DE YER ALABİLECEK DÖVİZ & EMTİA SEÇENEKLERİ

ABD Doları Kanada Doları Macar Forinti Altın
Euro Avustralya Doları Çek Korunası Gümüş
İngiliz Sterlini İsveç Kronu Polonya Zlotisi Brent Petrol
İsviçre Frangı Norveç Kronu Rus Rublesi Nymex Petrol
Japon Yeni Yeni Zelanda $ Çin Yuanı

Portföyünüzde yer verilmesini istemediğiniz döviz tabanlı seçenekleri çıkartabiliyor, benzer şekilde yatırım yapılmasını istemediğiniz hisse senetleri ve sektörleri bildirerek ( endeks 100 şirketleri alınabilsin vb ) ana çerçeveyi dilediğiniz gibi oluşturabiliyorsunuz.

Bu finansal servisten asgari 1.000.000 TL büyüklüğünde bir portföy ile tüm tasarruf sahipleri yararlanabiliyor.

Kapsamlı bilgi için Gedik Çankaya ile iletişime geçebilirsiniz

Tel : 0312 438 27 00                                                          e-mail cankaya@gedik.com