30 Mart 2022

Inveo Portföy Inter Serbest Fon

Eral Karayazıcı tarafından yönetilen Inter Serbest Fon (TEFAS kodu: IHC) 11 Nisan 2022 itibarı ile Inveo Portföy ürün yelpazesine dahil oldu.

GPG’nin yatırımları ile çok benzer çizgide hareket eden ve riski ülke ve varlık bazında dağıtan IHC, dolar bazı getiri hedeflemektedir.    

Serbest statüde oluşu nedeniyle sınırlamalardan muaf olan IHC, GPG’ye kıyasla daha geniş bir hareket alanına sahiptir.

Çok değişken yatırım stratejisi izleyen IHC, 2022 yılında dolar bazında %27 son 12 ayda yine dolar bazında %24 getiri sağlamıştır.

TEFAS’ta işlem görmeyen IHC, MKK nezdinde profesyonel (nitelikli) yatırımcı kaydı olan tasarruf sahipleri tarafından sadece Gedik Yatırım üzerinden alınabilmektedir.

Online platformda yer almayıp, müşteri temsilcisi üzerinden alınıp satılabilen IHC ile ilgili işlemlerinizin hızlı şekilde gerçekleşmesi için 0312 438 27 00 numaralı hattan Gedik Yatırım Çankaya Şubesi ile iletişim kurabilirsiniz.

GPG ve IHC’nin tüm operasyonel ihtiyaçlarını da karşılayan Gedik Çankaya, yatırımcıların ofise gitmelerine gerek olmadan uzaktan hesap açma işlemlerini yapmakta ve pay sahiplerini düzenli olarak bilgilendirmektedir.

MKK nezdinde nitelikli yatırımcı kaydınızın oluşması ve bu sayede serbest fon alabilir olmanız için; tüm mali kuruluşlarda yer alan döviz / TRY mevduat / hisse senedi / fon ve benzeri tüm finansal varlıklarınızın toplam değerinin asgari 1 milyon TRY olduğunu belgelemeniz yeterli. 

Minimum işlem adedi 10,000 olan IHC’yi (yaklaşık 27.700 TRY) her zaman alabilir ve dilediğiniz zaman satabilirsiniz. 

İstisnasız her hafta veya ay değer artışı beklentisi olan, makul ölçüde de olsa risk üstlenmek istemeyen, değerlendirme yapmak için 3 ay dahi sabrı olmayan tasarruf sahipleri için uygun bir yatırım fonu olmayan IHC, dolar bazında getiri amaçlayarak makul ölçüde risk alabilen, yatırımlarda ülke ve varlık grubu bazında riskin dağıtılmasını tercih eden tasarruf sahiplerine hitap etmektedir  

TEFAS Kodu: IHC

IHC Getiri Sicili

Alım Valörü: T+1 / Satım Valörü: T+3

Minimum Alış Tutarı: 10000 pay  (yaklaşık 27700 ₺)

Bilgi Hattı: 0312 438 27 00