Gedik Portföy Birinci Değişken Yatırım Fonu

13 Eylül 2018

Tasarruf sahipleri yatırımlarına yön verirken pek çok soruya cevap üretmek zorundalar.

Dolar euro altın gümüş hisse senedi tahvil mevduat arasında seçim yapmak, bu tercihler ile yetinmeyip hangi finansal enstrümana ne zaman hangi ağırlık ile varlık dağılımında yer vermeliyim sorusuna da yanıt üretmek durumundalar.

Son yıllarda piyasaların değişkenlik gösteren şartları bu yanıtları ayda hatta bazen haftada bir gözden geçirmeyi gerektiriyor.

Bu sorulara sizin yerinize yanıt üretmek üzere Gedik Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı tarafından yönetilecek yeni yatırım fonumuz Gedik Portföy Birinci Değişken Fonu ( Tefas Kodu : GPG ) tercihinize sunuyoruz.

 GPG NEYE YATIRIM YAPIYOR ?

Bu yatırım fonu döviz tahvil veya hisse senedi fonları gibi belirli bir enstrümana ağırlık vermiyor. Her birine eşit ağırlık ile yatırım yapan sepet bir fon da değil.

GPG, izahnamesinde yer aldığı üzere aşağıda sıralanan tüm finansal seçeneklere belirtilen limitler dahilinde yatırım yapabiliyor. Tercihlerini hangi enstrüman ne oranda ağırlık kazanmayı hak ediyorsa bu doğrultuda gerçekleştiriyor.

Özet Strateji Bandı Minimum Maksimum
Hisse Senedi  0 % 35 %
Döviz  0 % 35 %
Emtia  0 % 35 %
Bono Tahvil 30 % 60 %
Repo Mevduat BPP  0 % 35 %

 GPG YATIRIM STRATEJİSİ NEDİR ?

Strateji bandında bulunan tüm varlıklara eşit mesafede durup alınabilir dedirten varlıklara strateji bandı üst sınırının ¼ ‘ü ağırlığı ile, iskonto oluştuğunda ½,  aşırı iskonto oluştuğu düşünüldüğünde ise ise strateji bandının üst sınırı ağırlığında yatırım yapıyor.

GPG öncelikle mutlak getiri hedefli olarak düşük profilli bir risk karşılığında istikrarlı biçimde mevduat faizinin üzerinde getiri sağlamayı hedefliyor. Maksimum getiri değil piyasa risklerine göre optimal getiri düzeyini arıyor.

GPG NEREDEN ALINABİLİR ?

Başta Gedik Yatırım olmak üzere tüm banka ve yatırım kuruluşlarından hesabınıza diğer yatırım fonları bölümünden Gedik Birinci Değişken Fon alabilir dilediğiniz zaman satıp nakde dönebilirsiniz.

Gedik Birinci Değişken Fon TEFAS Kodu : GPG

17 Eylül 2018 tarihinde 1 kuruş birim fiyat ile halka arz olan GPG için herhangi bir alt veya üst işlem limiti yok.  Dilediğiniz zaman 1000 TL’lik de 100 milyon TL’lik de alabilir, satabilirsiniz.

Kapsamlı bilgi için Gedik Yatırım Çankaya Şubesi ile iletişime geçebilirsiniz

Tel : 0312 438 27 00                 e-mail cankaya@gedik.com