Hakkında

3 Temmuz 2016

Eral Karayazıcı Kimdir?

Gedik Portföy/Fon Yönetim Müdürü görevini sürdüren Karayazıcı, Hürriyet Bigpara’da haftalık yayınlanan strateji yazısı PUSULA’nın yazarıdır. Kanal B ve Hürriyet TV’de ekonomi ve finans yorumcusudur.

1993 yılında Gazi Üniversitesi Uluslararası İktisat bölümünden mezun olan Karayazıcı, 26 senedir finans sektöründe çalışmakta olup; bireylere ve kurumlara danışmanlık hizmeti, finans eğitimi vermekte ve fon yönetmektedir.

Gedik Portföy bünyesinde, kurumsal ve bireysel yatırımcıların ihtiyaç ve tercihlerine göre dizayn edilen modeller paralelinde yurt içi-yurt dışı finansal araçlardan yararlanarak portföy yönetimi hizmeti sağlamaktadır.

2004-2006 yılları arasında yabancı bir fonun Türkiye işlemlerinde aktif görev almıştır. ETNA Sigorta’nın danışmanı olarak her yılın Kasım ayında bir sonraki yıla yönelik beklentilerini ve stratejilerini paylaşmak üzere Adana’da iş dünyası ile bir araya gelmektedir.

2016 yılından itibaren, başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere farklı şehirlerde, bireylere ve kurumlara temel finans, hisse senedi seçimleri, day trade, forex trade, teknik analiz ve ekonomi konularında 50’nin üzerinde eğitim vermiştir.

Karayazıcı fon yönetimi, yazarlık ve yorumculuk görevlerini sürdürürken, iş dünyası ve üniversitelere yönelik eğitim programlarına da devam etmektedir.

Pusula                                 Paranın Yolu                                 Posta Pusula